ویژگی های نرم افزارهای CRM (مدیریت ارتباط با مشتریان) چیست؟

ارتباط با مشتریان

ثبت مشتری:
برای حفظ تداوم ارتباط با مشتریان و جلوگیری از فراموشی آنها در نرم افزار CRM امکانات ویژه ای برای ثبت پرونده مشتریان و همچنین جستجوی سوابق آنها وجود دارد.

ثبت فعالیت:
برای پاسخگوئی بهتر و سریع تر و با کیفیت بالاتر نیاز به ثبت وقایع و سوابق مشتری احساس می شود. در نرم افزار CRM با ثبت گزارش فعالیت ها این نیاز به راحتی برآورده می شود.

مدیریت و پیگیری فروش:
برای از دست نرفتن و فراموش نشدن مشتریان نیاز به پیگیری مداوم برای تبدیل فرصت ها به فروش می باشد. نرم افزار CRM این امکان را میسر می سازد.

وظایف و کار:
با استفاده از نرم افزار CRM امکان ایجاد وظیفه و کار برای کاربران ، ارسال جواب، پیوست ضمایم،
پاراف نمودن چک لیست برای کاربران وجود دارد که در مدیریت زمان کمک بسزایی به کسب و کار ما می کند.

مدیریت پروژه ها:
یکی از ویژگی های نرم افزار CRM امکان زمان بندی و برنامه ریزی برای انجام امور مشتریان می باشد.

یادآوری:
با استفاده از این ابزار هر کاربر می تواند برای خود و دیگران یادآوری ایجاد کند. در مورد یک فعالیت، قرار ملاقات، تماس و

صدور پیش فاکتور و فاکتور:
به راحتی برای مشتریانتان فاکتور یا پیش فاکتور صادر کنید و آن را در قالب های متنوعی که طراحی نموده اید وارد کنید و بدون گرفتن پرینت آن را ایمیل یا پیامک کنید.

اطلاع رسانی:
اطلاع رسانی از طریق پیامک و ایمیل می تواند مشتریان را همیشه در کنار شما نگه دارد. به طور مثال با استفاده از نرم افزار، تخفیف بر روی محصولات و یا معرفی محصول جدید خود را به لیست خاصی از مشتریانتان اعلام کنید و یا حتی می توانید تولد آنها را تبریک بگویید.

رخدادهای سیستم:
در قسمت نمایش رخدادهای سیستم تمامی رویدادها و کارهایی که طی روز در سازمان انجام شده اند قابل مشاهده برای مدیریت می باشند. حتی اگر مدیر در سازمان حضور نداشته باشد.

گزارش گیری:
نرم افزار CRM به ما گزارش های دقیقی از عملکرد فروش کاربران، رضایت مندی یا عدم رضایت مشتریان، کالاهای پر فروش و کم فروش و … می دهد که این امر به مدیران  در تصمیم گیری بسیار کمک می کند.